میزان افت قیمت قطعات رنگ شده خودرو

میزان افت قیمت قطعات رنگ شده خودرو

میزان افت قیمت قطعات رنگ شده خودرو یکی از مسائلی است که بر ارزش و قیمت نهایی خودرو تأثیرگذار است. زمانی که قطعات خودرو رنگ شده و یا بازسازی شوند، احتمالاً کیفیت و استحکام اولیه آن‌ها کاهش می‌یابد. که موجب کاهش قیمت و ارزش آنها می‌شود. در این مطلب، به میزان افت قیمت قطعات رنگ شده خودرو پرداخته میشود. در ادامه همراه ما باشید.

میزان افت قیمت قطعات رنگ شده خودرو در تشخیص رنگ عبادی چقدره؟

 • گلگیرهای جلو: ۴ درصد

 • درب ها: ۵ درصد

 • گلگیرهای عقب: ۴ درصد

 • کاپوت: ۷ درصد

 • صندوق عقب: ۷ درصد

 • خودروتمام رنگ: ۴۰ درصد

کارشناسان تشخیص رنگ عبادی بیان میکنند. که در تعویضی این قطعات ۱درصد شامل افت قیمت بیشتری وجود دارد. و همچنین محاسبه این افت قیمت برابر است با خودرو صفر کیلومتر و یا خودرو بیرنگ همان خودرویی که مورد معامله شماست.

افت قیمت خوردگی شاسی ها چگونه است؟

 • شاسی جلو هر سمت: ۱۰ درصد
 • شاسی عقب هر سمت: ۷ درصد
 • خوردگی سینی چراغ عقب وجلو: ۲ درصد الی نیم درصد

افت قیمت خودرو شاسی تعویض چقدره؟

میزان افت قیمت قطعات رنگ شده خودرو

امروزه در خودرو هایی همانند پراید و پژو که شاسی آنها بسیار ضعیف است در تصادفات نسبتا شدید شاسی خودرو ب حدی آسیب میبیند که غیر قابل ترمیم و شاسی کشی میباشد. بهترین راه حل برای این خودرو ها تعویض کردن شاسی میباشد. چرا که اگر شاسی کشی شوند امنیت آنها به زیر صفر خواهند رسید. کارشناسان تشخیص رنگ خودرو ستارخان بیان میکنند. طبق قانون پلیس راهور و مراکز تعویض پلاک اگر برش عرضی جهت تعویض شاسی های خودرو ب زیر پای راننده و یا در صورت تعویض کردن کف صندوق برش عرضی ب کف پایی سرنشینان عقب برسد. این خودرو به اصلاح دوتیکه محاسبه میشود و تعویض پلاک انجام نمیشد.

چرا خودرو دوتیکه تعویض پلاک نمیشوند

طبق قانون راهنمایی و رانندگی، از سال ۱۳۹۲ تعویض پلاک خودروهای دوتیکه ممنوع شده است. به خودروهایی دوتیکه گفته می‌شود که به دلیل تصادفات سنگین یا سوانح رانندگی شدید، بخش‌های عمده و اصلی آنها تعویض شده باشد.

دلایل اصلی ممنوعیت تعویض پلاک خودروهای دوتیکه عبارتند از:

 • عدم ایمنی: خودروهای دوتیکه به لحاظ ایمنی استانداردهای لازم را نداشته و ممکن است در تصادفات بعدی، راننده و سرنشینان را در معرض خطر قرار دهند.
 • غیرقانونی بودن: تعویض قطعات اصلی خودرو در بسیاری از موارد به صورت غیرقانونی و از طریق خودروهای سرقتی انجام می‌شود. ممنوعیت تعویض پلاک خودروهای دوتیکه، راهی برای جلوگیری از این امر است.
 • مشکلات شناسایی: در خودروهای دوتیکه، به دلیل تعویض قطعات اصلی، شناسایی و اصالت‌سنجی خودرو دشوار می‌شود.

بیشترین افت قیمت را چه قطعه ای دارد؟

مهمترین واصلی ترین قطعه خودرو سقف و ستون خودرو میباشد. که درصورت رنگ شدگی این قطعه، خودرو ۴۰ درصد افت پیدا میکند. حتی اگر شما سقف خودرو را صافکاری بدون رنگ نیز بکنید. مجدد افت قیمت ۸ درصدی دارد.

چرا صافکاری بدون رنگ افت قیمت دارد

همانطور که میدانید، اگر بخواهید یک قوطی رانی را مچاله کنید و دوباره آن را به حالت اولیه برگردانید، قطعا استحکام اولیه خود را از دست می‌دهد و دچار دفرمگی می‌شود. ستون‌های یک خودرو نیز دقیقا به همین صورت است. اگر برای اولین بار ضربه‌ای به ستون‌های یک خودرو وارد شود. با صافکاری و رنگ کردن، ظاهراً به حالت اولیه خود برمیگردد، اما درون ستون، دوبل‌هایی با ورق‌های قوی وجود دارد که بعد از ترمیم، استحکام و مقاومت خود را از دست می‌دهند و این امر باعث ناامنی سرنشینان خودرو می‌شود.

شاسی خودرو چیست؟وچرا اهمیت زیادی در قیمت خودرو دارد؟

میزان افت قیمت قطعات رنگ شده خودرو

تمامی وسیله های نقلیه در سراسراین جهان حتی دوچرخه ها و سه چرخه ها نیز شاسی دارند. حالا این سوال برایتان پیش آمده است که شاسی خودرو چیست؟ بطور مثال و عامیانه بگوییم شما یک ساختمانی میخواهید بسازید اولین چیزی که نیازدارید به ستون های قوی را باید در زمین بکار ببرید تا این ساختمان شما بعد از مراحل بعدی تحمل وزن کافی داشته باشند و امنیت کافی برای سکونت را داشته باشد. شاسی خودرو هم چهار محور دارد. که اجزای تشکیل دهنده یک خودرو به این چهار محور متصل هستند. اعم از جلوبندی خودرو زیر بندی خودرو حتی موتور خودرو و حتی اتاق خودرو روی شاسی خودرو نصب میشود. ولی حالا اگر شما تصادف کرده اید و شاسی های خودرو شما اسیب دیده است چه اتفاقی میوفتد.

همانطور که در قسمت بالا مثال عامیانه ای برایتان زدیم مانند قوطی رانی میماند که مجدد شما بعد از مچاله شدن به حالت اولیه خود در اورده اید. دیگر خودرو شما تعادل ندارد. و هیچوقت جلوبندی شما میزان نیست. یا در بیشترین مواقع خودرو شما به دلیل انحراف داشتن شاسی همیشه لاستیک سایی دارد و یا در جاده و رانندگی خودرو به یک ور میکشد و تعادل اولیه ندارد.

افت قیمت شاسی خورده

همانطور که می‌دانید، شاسی خورده یا ساختمانی که دچار خسارت و صدمه‌ای شده است، می‌تواند به شدت ارزش و قیمت خودرو را کاهش دهد. افت قیمت شاسی خورده به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله میزان و نوع خسارت، اصلاحاتی که انجام شده است و یا اینکه آیا خسارت به سازه اصلی خودرو رسیده است یا خیر. اگر خسارت به سازه اصلی و اساسی خودرو وارد شده باشد، مانند برخورد با شاسی، موتور، یا سیستم تعلیق، احتمالاً افت قیمت قابل توجهی خواهد داشت. همچنین، تاریخچه سوابق حوادث و تعمیرات خودرو نیز بر ارزش و قیمت آن تأثیر می‌گذارد. در نهایت، تعیین قیمت نهایی خودرو شاسی خورده نیازمند ارزیابی دقیق از سوی تخصصی‌ترین فردان است تا به تخمین درستی از ارزش واقعی آن برسند.

بیشترین و مهمترین تعادل در خودروها یا در تمامی وسیله های نقلیه شاسی های جلو دارند بخاطر همین شاسی های جلو همیشه اهمیت بیشتری تا شاسی های عقب دارند زیر تمامی ادوات مانند موتور و جلوبندی و داشبورد و تمامی وزن و تعادل خودرو به شاسی های جلو خودرو متحمل هستند و بخاطر این بیشترین افت قیمت را در خودروها شاسی های جلو دارند.

افت قیمت شاسی های جلو هر طرف بین ۸درصد تا ۱۷درصد دارد. بستگی به نوع ضرب خوردگی شاسی دارد و در شاسی های عقب میانگین بین ۴درصد تا ۱۰درصد افت قیمت دارد. در شاسی های عقب نیز بستگی به نوع خوردگی دارد. گاهی ضربه انقدری شدید میباشد که مجبور حتی به تعویض شاسی و رنگ کردن حوضچه صندوق عقب میکنند.

در این بازه شما نیازمند به کارشناس زبده و با رزمه میباشید. مجموعه کارشناسی خودرو عبادی در صادقیه غرب تهران و در شعبه شرق تهران میتوانند به شما در این پرسه خرید خودرو از ابتدا تا انتها همراه شما باشند. تا شما تسلی خاطر و آسوده باشید. کارشناسی خودرو عبادی دارای چند شعبه در تهران میباشند. که خدمات کارشناسی عبادی از تشخیص رنگ شدگی و کارشناسی شاسی خودرو و کارشناسی فنی خودرو صفر تا صد میباشد.

چه خودروهایی دیگر تعویض پلاک نمیشوند؟

خودروهایی که برش عرضی به سرنشین برسد. یعنی خودرو از جلو دچار ضربخوردگی میباشد و میخواهند شاسی خودرو را تعویض کنند. اگر برش تعویض به کف پایی سر نشین جلو برسد بعلت نا امن بودن، خودرو دیگر تعویض پلاک نمیشود و صاحب اول اخر این خودرو شما اید. در عقب خودرو نیز این قانون رعایت میشود اگر شما از عقب خودرو تصادف سنگینی کرده اید و میخاهید شاسی و کف صندوق را تعویض کنید اگر برش خودرو به کف پایی سرنشین های عقب برسد آن خودرو دیگر تعویض پلاک نمیشوند.

مجموعه کارشناسی خودرو عبادی به شما میتواند کمک کند که درهنگام خرید خودرو متضرر نشوید و با تجهیزاتی همچون جک قیچی جهت بازدید زیر بندی خودرو و وضعیت شاسی های خودرو و نصفه اتاق نبودن خودرو و اصالت اتاق بتوانند با کیفیت ترین خدمات را به مشتریان بدهند. علاوه بر این کارشناسی خودرو عبادی در صورت درخواست شما مشتریان اعزام کارشناس خودرو درمحل نیز انجام میگردد برای رفاه حال مشتریان کارشناسی عبادی تشخیص رنگ خودرو در محل و بصورت کارشناسی سیار انجام میگردد. که بعداز کارشناسی کردن خودرو ضمانت نامه معتبر همراه مهر برجسته تقدیم مشتریان درمحل صادر میگردد. مجموعه کارشناسی عبادی با سابقه بالغ بر۹۰۰ هزار خودرو در ده سال سابقه در کارشناسی خودرو این اجازه را دارد که بگویید خطا در کارشناسی عبادی به ۱درصد میرسد.

کارشناسی سیار در تهران

مجموعه کارشناسی رنگ وفنی خودروعبادی برای رفاه حال مشتریان این آپشن را دارد. که درصورت کافی نبودن وقت کافی و دلایل دیگر در کوتاه ترین زمان ممکن کارشناسان با سابقه خودرو را در محل و لوکیشن شما اعزام کنند تا با بهترین تجهیزات خودرو شما را کارشناسی کنند. کارشناسی سیار خودرو در تمامی مناطق تهران انجام میشود و در کنار کارشناسی خودرو در محل کارشناسی فنی خودرو نیز انجام میگردد.

✅برای اعزام سریع کارشناس با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید✅

۰۹۱۲۵۵۶۶۸۳۷

۰۹۱۲۸۴۶۸۵۷۰

 

 


این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید